EPCOS - TDK Electronics B32560J6472J000
B32560J6472J000
Part No.:
B32560J6472J000
Datasheet:
ShinYuaB32560J6472J000.pdf
Description:
CAP FILM 4700PF 5% 400VDC 2DIP
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.354 L x 0.098 W (9.00mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
0.217 (5.50mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)