EPCOS - TDK Electronics B32562J1475K000
B32562J1475K000
Part No.:
B32562J1475K000
Datasheet:
ShinYuaB32562J1475K000.pdf
Description:
CAP FILM 4.7UF 10% 100VDC 2DIP
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)