EPCOS - TDK Electronics B32562J6224K000
B32562J6224K000
Part No.:
B32562J6224K000
Datasheet:
ShinYuaB32562J6224K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 400VDC 2DIP
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.650 L x 0.185 W (16.50mm x 4.70mm)
Height-Seated(Max):
0.295 (7.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)