EPCOS - TDK Electronics B32563J1156J000
B32563J1156J000
Part No.:
B32563J1156J000
Datasheet:
ShinYuaB32563J1156J000.pdf
Description:
CAP FILM 15UF 5% 100VDC 2DIP
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
63V
VoltageRating-DC:
100V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.945 L x 0.429 W (24.00mm x 10.90mm)
Height-Seated(Max):
0.551 (14.00mm)
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)