EPCOS - TDK Electronics B32620A3104J000
B32620A3104J000
Part No.:
B32620A3104J000
Datasheet:
ShinYuaB32620A3104J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 250VDC RADIAL
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
140V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.406 L x 0.236 W (10.30mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)