EPCOS - TDK Electronics B32620A6472J000
B32620A6472J000
Part No.:
B32620A6472J000
Datasheet:
ShinYuaB32620A6472J000.pdf
Description:
CAP FILM 4700PF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance:
4700 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.394 L x 0.157 W (10.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.335 (8.50mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)