EPCOS - TDK Electronics B32620J0102K289
B32620J0102K289
Part No.:
B32620J0102K289
Datasheet:
ShinYuaB32620J0102K289.pdf
Description:
CAP FILM 1000PF 10% 1KVDC RADIAL
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B3262* - MKP High Pulse (stacked)
Capacitance:
1000 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
600V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized - Stacked
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.394 L x 0.197 W (10.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.295 (7.50mm)