EPCOS - TDK Electronics B32621A0222J000
B32621A0222J000
Part No.:
B32621A0222J000
Datasheet:
ShinYuaB32621A0222J000.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 1KVDC RADIAL
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 105°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.276 (7.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)