EPCOS - TDK Electronics B32642B6473J
B32642B6473J
Part No.:
B32642B6473J
Datasheet:
ShinYuaB32642B6473J.pdf
Description:
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Packaging:
Bulk
Series:
B3264* - MMKP High Frequency
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)