EPCOS - TDK Electronics B32651A7222K189
B32651A7222K189
Part No.:
B32651A7222K189
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32651A7222K189.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 10% 1.25KVDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
B3265* - MKP General Purpose
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
450V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)