EPCOS - TDK Electronics B32652A0103J000
B32652A0103J000
Part No.:
B32652A0103J000
Datasheet:
ShinYuaB32652A0103J000.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 1KVDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)