EPCOS - TDK Electronics B32652A2222J000
B32652A2222J000
Part No.:
B32652A2222J000
Datasheet:
ShinYuaB32652A2222J000.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 2KVDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
700V
VoltageRating-DC:
2000V (2kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.276 W (18.00mm x 7.00mm)
Height-Seated(Max):
0.492 (12.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)