EPCOS - TDK Electronics B32652A3474J000
B32652A3474J000
Part No.:
B32652A3474J000
Datasheet:
ShinYuaB32652A3474J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
160V
VoltageRating-DC:
250V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.571 (14.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)