EPCOS - TDK Electronics B32652A4474J189
B32652A4474J189
Part No.:
B32652A4474J189
Datasheet:
ShinYuaB32652A4474J189.pdf
Description:
CAP FILM 0.47UF 5% 400VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Capacitance:
0.47 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)