EPCOS - TDK Electronics B32652A6154K000
B32652A6154K000
Part No.:
B32652A6154K000
Datasheet:
ShinYuaB32652A6154K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Packaging:
Bulk
Capacitance:
0.15 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.335 W (18.00mm x 8.50mm)
Height-Seated(Max):
0.571 (14.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)