EPCOS - TDK Electronics B32652A6473K000
B32652A6473K000
Part No.:
B32652A6473K000
Datasheet:
ShinYuaB32652A6473K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.047UF 10% 630VDC RAD
Packaging:
Bulk
Series:
B3265* - MKP General Purpose
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)