EPCOS - TDK Electronics B32652A7103K000
B32652A7103K000
Part No.:
B32652A7103K000
Datasheet:
ShinYuaB32652A7103K000.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 1.25KVDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)