EPCOS - TDK Electronics B32652J1222J000
B32652J1222J000
Part No.:
B32652J1222J000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32652J1222J000.pdf
Description:
CAP FILM 2200PF 5% 1.6KVDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3265* - MKP General Purpose
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2200 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
700V
VoltageRating-DC:
1600V (1.6kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)