EPCOS - TDK Electronics B32652J1332J000
B32652J1332J000
Part No.:
B32652J1332J000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32652J1332J000.pdf
Description:
CAP FILM 3300PF 5% 1.6KVDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
700V
VoltageRating-DC:
1600V (1.6kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.709 L x 0.236 W (18.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)