EPCOS - TDK Electronics B32653A7104J000
B32653A7104J000
Part No.:
B32653A7104J000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32653A7104J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 1.25KVDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.043 L x 0.433 W (26.50mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.807 (20.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.886 (22.50mm)