EPCOS - TDK Electronics B32654A4565J000
B32654A4565J000
Part No.:
B32654A4565J000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32654A4565J000.pdf
Description:
CAP FILM 5.6UF 5% 400VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
5.6 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.240 L x 0.866 W (31.50mm x 22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.437 (36.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)