EPCOS - TDK Electronics B32654A6105K000
B32654A6105K000
Part No.:
B32654A6105K000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32654A6105K000.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 10% 630VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.240 L x 0.531 W (31.50mm x 13.50mm)
Height-Seated(Max):
0.906 (23.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)