EPCOS - TDK Electronics B32654A7684J000
B32654A7684J000
Part No.:
B32654A7684J000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32654A7684J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 1.25KVDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.240 L x 0.866 W (31.50mm x 22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.437 (36.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)