EPCOS - TDK Electronics B32656A7334J000
B32656A7334J000
Part No.:
B32656A7334J000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32656A7334J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.33UF 5% 1.25KVDC RAD
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
0.33 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.654 L x 0.630 W (42.00mm x 16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.122 (28.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)