EPCOS - TDK Electronics B32656A8684J000
B32656A8684J000
Part No.:
B32656A8684J000
Datasheet:
ShinYuaB32656A8684J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.68UF 5% 850VDC RADIAL
Packaging:
Bulk
Series:
B3265* - MKP General Purpose
Capacitance:
0.68 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
450V
VoltageRating-DC:
850V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
Size/Dimension:
1.654 L x 0.630 W (42.00mm x 16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.122 (28.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)