EPCOS - TDK Electronics B32656S7105K561
B32656S7105K561
Part No.:
B32656S7105K561
Package:
Rectangular Box
Datasheet:
ShinYuaB32656S7105K561.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 10% 1.25KVDC SCREW
  • Related Categories
Package/Case:
Rectangular Box
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
1.654 L x 1.102 W (42.00mm x 28.00mm)
Height-Seated(Max):
1.457 (37.00mm)
Termination:
Screw Terminals
LeadSpacing:
1.102 (28.00mm)