EPCOS - TDK Electronics B32656S7125K561
B32656S7125K561
Part No.:
B32656S7125K561
Package:
Rectangular Box
Datasheet:
ShinYuaB32656S7125K561.pdf
Description:
CAP FILM 1.2UF 10% 1.25KVDC SCRW
  • Related Categories
Package/Case:
Rectangular Box
Capacitance:
1.2 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1250V (1.25kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Chassis Mount
Termination:
Screw Terminals
LeadSpacing:
1.004 (25.50mm)