EPCOS - TDK Electronics B32656S8155K561
B32656S8155K561
Part No.:
B32656S8155K561
Package:
Rectangular Box
Datasheet:
ShinYuaB32656S8155K561.pdf
Description:
CAP FILM 1.5UF 10% 850VDC SCREW
  • Related Categories
Package/Case:
Rectangular Box
Capacitance:
1.5 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
450V
VoltageRating-DC:
850V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5 mOhms
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Chassis Mount
Size/Dimension:
1.717 L x 1.220 W (43.60mm x 31.00mm)
Height-Seated(Max):
1.043 (26.50mm)
Termination:
Screw Terminals
LeadSpacing:
1.004 (25.50mm)