EPCOS - TDK Electronics B32671L0103J000
B32671L0103J000
Part No.:
B32671L0103J000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32671L0103J000.pdf
Description:
CAP FILM 10000PF 5% 1KVDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3267*L* - MKP High Current
ProductStatus:
Active
Capacitance:
10000 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)