EPCOS - TDK Electronics B32671L0822J000
B32671L0822J000
Part No.:
B32671L0822J000
Datasheet:
ShinYuaB32671L0822J000.pdf
Description:
CAP FILM 8200PF 5% 1KVDC RADIAL
Series:
B3267*L* - MKP High Current
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
500V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)