EPCOS - TDK Electronics B32671L1152J000
B32671L1152J000
Part No.:
B32671L1152J000
Datasheet:
ShinYuaB32671L1152J000.pdf
Description:
CAP FILM 1500PF 5% 1.6KVDC RAD
Series:
B3267*L* - MKP High Current
Capacitance:
1500 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
600V
VoltageRating-DC:
1600V (1.6kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.157 W (13.00mm x 4.00mm)
Height-Seated(Max):
0.354 (9.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)