EPCOS - TDK Electronics B32671L4104J000
B32671L4104J000
Part No.:
B32671L4104J000
Datasheet:
ShinYuaB32671L4104J000.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
Series:
B3267*L* - MKP High Current
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
400V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.512 L x 0.236 W (13.00mm x 6.00mm)
Height-Seated(Max):
0.472 (12.00mm)
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)