EPCOS - TDK Electronics B32671P5104K000
B32671P5104K000
Part No.:
B32671P5104K000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32671P5104K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.1UF 10% 520VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3267*P* - MKP Power Factor Correction
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
200V
VoltageRating-DC:
520V
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.512 L x 0.197 W (13.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.433 (11.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.394 (10.00mm)