EPCOS - TDK Electronics B32672L1333J289
B32672L1333J289
Part No.:
B32672L1333J289
Datasheet:
ShinYuaB32672L1333J289.pdf
Description:
CAP FILM 0.033UF 5% 1.6KVDC RAD
Packaging:
Cut Tape (CT),Tape & Box (TB)
Series:
B3267*L* - MKP High Current
Capacitance:
0.033 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
600V
VoltageRating-DC:
1600V (1.6kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.354 W (18.00mm x 9.00mm)
Height-Seated(Max):
0.689 (17.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)