EPCOS - TDK Electronics B32672L1682J000
B32672L1682J000
Part No.:
B32672L1682J000
Datasheet:
ShinYuaB32672L1682J000.pdf
Description:
CAP FILM 6800PF 5% 1.6KVDC RAD
Series:
B3267*L* - MKP High Current
Capacitance:
6800 pF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
600V
VoltageRating-DC:
1600V (1.6kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 110°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)