EPCOS - TDK Electronics B32672Z4105K189
B32672Z4105K189
Part No.:
B32672Z4105K189
Datasheet:
ShinYuaB32672Z4105K189.pdf
Description:
CAP FILM 1UF 10% 450VDC RADIAL
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
B3267*Z* - High Current PFC
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
220V
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.709 L x 0.433 W (18.00mm x 11.00mm)
Height-Seated(Max):
0.728 (18.50mm)
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)