EPCOS - TDK Electronics B32674D4805K000
B32674D4805K000
Part No.:
B32674D4805K000
Datasheet:
ShinYuaB32674D4805K000.pdf
Description:
CAP FILM 8UF 10% 450VDC RADIAL
Series:
B3267* - MKP DC-Link High Power
Capacitance:
8 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
450V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)