EPCOS - TDK Electronics B32674D8305J000
B32674D8305J000
Part No.:
B32674D8305J000
Datasheet:
ShinYuaB32674D8305J000.pdf
Description:
CAP FILM 3UF 5% 875VDC RADIAL
Series:
B3267* - MKP DC-Link High Power
Capacitance:
3 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
875V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.8 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.866 W (31.50mm x 22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.437 (36.50mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)