EPCOS - TDK Electronics B32676E6335J000
B32676E6335J000
Part No.:
B32676E6335J000
Datasheet:
ShinYuaB32676E6335J000.pdf
Description:
CAP FILM 3.3UF 5% 630VDC RADIAL
Capacitance:
3.3 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
630V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)