EPCOS - TDK Electronics B32676E8225J000
B32676E8225J000
Part No.:
B32676E8225J000
Datasheet:
ShinYuaB32676E8225J000.pdf
Description:
CAP FILM 2.2UF 5% 875VDC RADIAL
Series:
B3267* - MKP DC-Link High Power
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
875V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)