EPCOS - TDK Electronics B32676E8405K000
B32676E8405K000
Part No.:
B32676E8405K000
Datasheet:
ShinYuaB32676E8405K000.pdf
Description:
CAP FILM 4UF 10% 875VDC RADIAL
Series:
B3267* - MKP DC-Link High Power
Capacitance:
4 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
875V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 0.787 W (42.00mm x 20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.555 (39.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)