EPCOS - TDK Electronics B32676G4106J000
B32676G4106J000
Part No.:
B32676G4106J000
Datasheet:
ShinYuaB32676G4106J000.pdf
Description:
CAP FILM 10UF 5% 450VDC RADIAL
Capacitance:
10 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
450V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.3 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 0.787 W (42.00mm x 20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.555 (39.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)