EPCOS - TDK Electronics B32682A0332K000
B32682A0332K000
Part No.:
B32682A0332K000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32682A0332K000.pdf
Description:
CAP FILM 3300PF 10% 1KVDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Series:
B3268* - MFP Very High Pulse
Capacitance:
3300 pF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
0.709 L x 0.197 W (18.00mm x 5.00mm)
Height-Seated(Max):
0.413 (10.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
0.591 (15.00mm)