EPCOS - TDK Electronics B32686A0224K000
B32686A0224K000
Part No.:
B32686A0224K000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32686A0224K000.pdf
Description:
CAP FILM 0.22UF 10% 1KVDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Series:
B3268* - MFP Very High Pulse
Capacitance:
0.22 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
400V
VoltageRating-DC:
1000V (1kV)
OperatingTemperature:
-55°C ~ 100°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.654 L x 0.630 W (42.00mm x 16.00mm)
Height-Seated(Max):
1.122 (28.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)