EPCOS - TDK Electronics B32756C2905J000
B32756C2905J000
Part No.:
B32756C2905J000
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32756C2905J000.pdf
Description:
CAP FILM 9UF 5% 500VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Capacitance:
9 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
250V
VoltageRating-DC:
500V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
8.5 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 0.709 W (42.00mm x 18.00mm)
Height-Seated(Max):
1.280 (32.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)