EPCOS - TDK Electronics B32756G7805J000
B32756G7805J000
Part No.:
B32756G7805J000
Datasheet:
ShinYuaB32756G7805J000.pdf
Description:
CAP FILM 8UF 5% 550VDC RADIAL
Capacitance:
8 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
275V
VoltageRating-DC:
550V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.5 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 0.787 W (42.00mm x 20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.555 (39.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)