EPCOS - TDK Electronics B32756G7805K000
B32756G7805K000
Part No.:
B32756G7805K000
Package:
Radial - 4 Leads
Datasheet:
ShinYuaB32756G7805K000.pdf
Description:
CAP FILM 8UF 10% 550VDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial - 4 Leads
Capacitance:
8 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
275V
VoltageRating-DC:
550V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
7.5 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.654 L x 0.787 W (42.00mm x 20.00mm)
Height-Seated(Max):
1.555 (39.50mm)
LeadSpacing:
1.476 (37.50mm)