EPCOS - TDK Electronics B32774D0505K000
B32774D0505K000
Part No.:
B32774D0505K000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32774D0505K000.pdf
Description:
CAP FILM 5UF 10% 1.1KVDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3277* - MKP DC-Link
ProductStatus:
Active
Capacitance:
5 µF
Tolerance:
±10%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1100V (1.1kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
10.9 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.240 L x 0.748 W (31.50mm x 19.00mm)
Height-Seated(Max):
1.181 (30.00mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)