EPCOS - TDK Electronics B32774D0705J000
B32774D0705J000
Part No.:
B32774D0705J000
Manufacturer:
EPCOS - TDK Electronics
Category:
Film Capacitors
Package:
Radial
Datasheet:
ShinYuaB32774D0705J000.pdf
Description:
CAP FILM 7UF 5% 1.1KVDC RADIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Radial
Packaging:
Bulk
Series:
B3277* - MKP DC-Link
ProductStatus:
Active
Capacitance:
7 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1100V (1.1kV)
DielectricMaterial:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR(EquivalentSeriesResistance):
5.5 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
1.240 L x 0.866 W (31.50mm x 22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.437 (36.50mm)
Termination:
PC Pins
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)