EPCOS - TDK Electronics B32774D1505J000
B32774D1505J000
Part No.:
B32774D1505J000
Datasheet:
ShinYuaB32774D1505J000.pdf
Description:
CAP FILM 5UF 5% 1.3KVDC RADIAL
Capacitance:
5 µF
Tolerance:
±5%
VoltageRating-AC:
VoltageRating-DC:
1300V (1.3kV)
ESR(EquivalentSeriesResistance):
9.8 mOhms
OperatingTemperature:
-40°C ~ 105°C
Size/Dimension:
1.240 L x 0.866 W (31.50mm x 22.00mm)
Height-Seated(Max):
1.437 (36.50mm)
LeadSpacing:
1.083 (27.50mm)